Zdrowa i racjonalna dieta

Niezależnie od tego, czy próbujesz zbudować umięśnioną sylwetkę, czy zgubić kilka kilogramów lub spalić tłuszcz z brzucha – w każdym z tych przypadków dieta jest jednym z kluczowych czynników decydujących o sukcesie. Niestety praktycznie każdego dnia od wielu osób słyszę, że trzymanie diety jest bardzo uciążliwe i większość trenujących amatorsko nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Problem polega na tym, że prawie zawsze osoby te mają na myśli bardzo restrykcyjne podejście do diety, charakterystyczne dla zawodników sportów sylwetkowych (czyli kulturystów, zawodniczek bikini fitness itd.). W większości dla „normalnego człowieka” w zupełności wystarczające będzie racjonalne podejście do odżywiania i zmiana podstawowych nawyków żywieniowych.

Racjonalne odżywanie

Mówiąc wprost – jestem zwolennikiem takiego podejścia, że każdy amator powinien móc jeść to co naprawdę lubi (oczywiście eliminując najbardziej „śmieciowe” jedzenie, czyli słodycze, fast foody itp.). Kluczem jest ilość – obliczenie swojego zapotrzebowania kalorycznego to kwestia dosłownie kilku minut – w Internecie mnóstwo jest gotowych aplikacji lub stron internetowych. Nikt nie wymaga od amatora aby liczył dosłownie każdą kalorię, ale warto przynajmniej orientacyjnie wiedzieć ile kalorii przynajmniej w trakcie dnia, porównując to do naszego zapotrzebowania. Namawiam każdego aby przynajmniej przez kilka dni weryfikował swój sposób odżywania. To bardzo cenne doświadczenie, które pozwoli nam w przyszłości zdecydowanie lepiej dbać o zdrowie i sylwetkę.

Podobne artykuły

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę