Przed wyjazdem na wakacje

Pamiętaj o tym planując zagraniczne wakacje

Wybierając się na zagraniczne wakacje wiele osób skrupulatnie planuje cały wyjazd, jednak jedna sprawa często jest lekceważona, a jak się okazuje może ona mieć kluczowe znacznie i zdecydować o tym czy nasz urlop będzie udany. Mam tutaj na myśli wybór odpowiedniego parkingu strzeżonego zlokalizowanego blisko lotniska, na którym pozostawimy nasz samochód na czas wylotu z kraju. Chyba nikt by nie chciał leżąc i relaksując się na plaży otrzymać nagle wiadomości że jego pojazd został uszkodzony lub skradziony. Domyślam się, że taka informacja mogłaby skutecznie zepsuć nam nastrój do końca wakacji.

Przeglądając oferty parkingów znajdujących się przy lotniskach pewnie szybko zwrócimy uwagę, że w wielu przypadkach cena parkowania jest bardzo zbliżona i właśnie z tego powodu warto zwrócić uwagę na jakość usługi. Jakie aspekty brać pod uwagę? O tym poniżej.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Na pewno najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo naszego samochodu – powinien być dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniem, jak i przed kradzieżą. Solidne i szczelne ogrodzenie zapewni ochronę nie tylko przed dostępem osób trzecich, ale też przed zwierzętami – chociażby bezpańskie koty lubiące wygrzewać się na ciepłej karoserii samochodu mogą powodować zarysowania na lakierze.

Dobrej jakości system monitoringu skutecznie pomaga dozorować teren parkingu. Ważne aby był stosunkowo nowy i odpowiedniej jakości, ponieważ wiele tanich kamer rejestruje obraz dość niewyraźnie, zwłaszcza nocą.

Jednak nawet najlepsze rozwiązania techniczne, póki co nie są w stanie zastąpić dozoru osobowego. Rezerwując parking warto zapytać czy obsługa znajduje się na terenie parkingu cały czas, ponieważ istnieją obiekty na których stróż jednocześnie jest odpowiedzialny za przewóz osób z parkingu na lotnisko i w związku z tym zdarza się chwile kiedy samochodów nikt nie pilnuje.

Pomimo ogromnych starań ze strony właścicieli parkingów w życiu zdarzają się sytuację których po prostu nie jesteśmy w stanie przewidzieć i im zaradzić. Dlatego parking na który się zdecydujemy powinien mieć wykupioną polisę ubezpieczeniową w jakimś dobrym i znanym towarzystwie, tak abyśmy bez problemu uzyskali odszkodowanie w przypadku jakiegokolwiek zaskakującego zdarzenia.

Dobry parking
źródło zdjęć: pixabay.com

Transfer na lotnisko

Zdecydowana większość parkingów znajdujących się przy lotniskach przewozi swoich Klientów gratis (jest to wliczone w cenę usługi) zarówno na teren portu lotniczego, jak i odbiera po zakończonej podróży. Przed rezerwacją polecam ustalić dokładnie tę kwestię. Znam przypadek parkingu na którym transfer na lotnisko faktycznie był darmowy, natomiast po zakończonej podróży było trzeba uiścić dodatkową opłatę.

Nie bez znaczenia jest też stan techniczny pojazdów którymi przewożeni są Klienci na teren lotniska oraz to w jakiej czystości są utrzymywane. Spóźnienie się na lot z powodu awarii parkingowego busa byłoby prawdziwym koszmarem, a jazda brudnym i zaśmieconym pojazdem też nie należy do najprzyjemniejszych sposobów na rozpoczęcie wakacyjnej podróży.

POLECAMY: ParkujLeć – całodobowy, dozorowany parking przy Lotnisku Okęcie z darmowym transferem na lotnisko

Dodatkowe udogodnienia

Coraz większą popularnością cieszą się samochody elektryczne, dlatego jeśli jesteś właścicielem właśnie takiego pojazdu to koniecznie wybierz parking który dysponuje miejscem do ładowania. Jest to już dość powszechna usługa, dlatego nie powinno to stanowić żadnego problemu, ale na pewno warto się upewnić o tym przed dokonaniem rezerwacji.

Nie wszystkie parkingi chętnie przyjmują duże samochody typu bus, a na innych liczba miejsc dla nich przeznaczonych jest ograniczona. Warto brać to pod uwagę szukając parkingu przy lotnisku, aby nie rozczarować się na miejscu.

Wybór dobrego parkingu strzeżonego znajdującego się w pobliżu lotniska nie jest sprawą wybitnie skomplikowaną, ale jest kilka kwestii na które na pewno warto zwrócić uwagę. Powyżej opisałem kilka według mnie najbardziej istotnych i mam nadzieję, że dzięki temu sprawa pozostawienia samochodu na czas podróży nigdy nie zepsuje Waszych wymarzonych wakacji.

Podobne artykuły

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę